Катеринопільська селищна рада

Офіційний сайт Катеринопільської селищної ради

Пономаренко Анатолій Федорович

Народився 02.11.1922 року в с.Катеринопіль Черкаської області.

У 1946 році недавній фронтовик закінчив Київське художнє училище. Вчився у талановитих майстрів пензля А.М.Бондаровича, А.Х.Середи, лауреата Державної премії СРСР М.Б.Уманського. Починав як художник кіно (він, зокрема брав участь у художньому оформленні кінофільмів довженківців «Подвиг розвідника», «Третій удар»). Потім освоїв театрально-декораційне мистецтво.

А.Ф.Пономаренко був художником таких театральних вистав як «Комсомольська лінія» Євгена Кравченка в Київському театрі юного глядача, «Острів твоєї мрії» Миколи Зарудного в академічному театрі імені І.Франка, здійснив ескізи до балету «Сорочинський Ярмарок» Вадима Гомоляки, написав декорації до вистав «Котигорошко» А.Шляна, «У неділю рано зілля копала» О.Кобилян, до українських водевілів. Оформлення балету «Сорочинський ярмарок» з успіхом експонувалося в 1969р. В Бієннале в Сан-Пауло.

Орнаментальна основа добре відчутна і в книжковій графіці А.Ф.Пономаренка здобули популярність у його соковитому оформленні «Гуси-лебеді», тритомник Т.Шевченка, «Слово о полку Ігоревім та його поетичні переклади і переспіви», серія «Українські ліричні пісні». Виразне художнє оформлення знайшов він до видання «Десять днів, що потрясли світ» Джона Ріда. Йому доручалося оформити український розділ павільйону в Монреалі на виставці «Експо-67»

У 1972р. Вперше з’явились на виставці орнаментальні композиції-імпровізації, виконані у техніці акварелі «по-мокрому». В 1973р. йому було присвоєно почесне звання заслуженого художника УРСР.

Він автор різних медалей і нагрудних знаків до ювілейних дат. За серію святкових листівок А.Ф.Пономаренка удостоєно Республіканської премії імені В.І.Касіяна у 1980 році.

Катеринопільська селищна рада © 2016 Frontier Theme